Teddy králíčci z Jirkova

Teddy - hlav. znaky

Proč právě teddy králíčka?
Jsou to krásní chlupatí huňáčci s nádhernou, velmi dlouhou a hebkou srstí, která se snadno udržuje.
Králíčci milují pravidelné pročesávání a kartáčování a vydrží vám při této péči o srst v náruči nekonečně dlouho.
Mají úžasnou přátelskou a mazlivou povahu, jsou velmi hodní a klidní i v králičí pubertě, která jinak dává zabrat všem chovatelům králíčků.
K teddy králíčkovi dostanete rodokmen, ve kterém uvidíte nejen výpis jeho předků, ale také odkud králíček pochází.
Při nákupu teddy králíčka u chovatele uvidíte také jeho rodiče. Děti jsou vždy jejich věrnou kopií.

Rony velikonoce 08.j

Velikonoční zajíček nebo teddy králíček ...?

Teddy zakrslý králíček  
byl nedávno vyšlechtěn v západní Evropě z dosud známých dlouhosrstých zakrslých plemen. Jeho charakteristickým znakem je hustá, dlouhá a hebká srst. Jelikož se jedná o plemeno velmi „mladé“ a neustálené, nebylo zatím oficiálně uznáno. Přesto chovatelé v Německu stanovili popis plemene, který uvádí ideální vlastnosti teddíků.
Standard (přeloženo z něm. originálu):
Hmotnost dospělého Teddy je mezi 800g a 1700g.
Samičky by měly vážit více než 1200g, neboť příliš malé samičky nejsou vhodné k chovu. Ideální váha zakrslé samičky teddy se pohybuje kolem 1350g.
Hmotnost dospělého samečka by měla být 1000g až 1350g, přičemž ideální hmotnost je také 1350g. (Toto jsou pouze ideální hmotnosti, pokud máte samečka o hmotnosti jen 800g, nebo samičku s 1600g, tak je to také v pořádku. Tato zvířata však samozřejmě nejsou určena k chovu.) Standardní hmotnost chovných teddy je v rozmezí od 1000 - 1500g.
Tělo má být krátké, zavalité a válcovité. Králík je zepředu dozadu rovnoměrně široký. Pánev je správně zakulacená. Nohy jsou krátké, malé. Ocásek je pevně přitisknut k tělu ve směru páteře. Kůže má přiléhat k tělu. Nemá nikde tvořit záhyby nebo převisy. Samička i samec jsou jen málo rozdílní.
O srsti platí: čím hustší, tím lepší. Srst by měla být na celém těle stejně dlouhá. Jsou přípustné všechny barvy. Důležité: přestože je srst dlouhá, mělo by se dbát na to, aby zůstala snadno udržovatelná, v žádném případě nesmí dojít ke zplstění!
Hlava samce i samice má mít široké čelo. Ve srovnání s tělem by hlava měla být výrazná, krátká a silná. Krk je velmi krátký a sotva rozeznatelný.
 
Věříme, že se vám na našich stránkách o zakrslých teddy králíčcích z Jirkova líbilo, že jste tu našli inspiraci i pobavení a snad i mnohé z toho, co jste původně hledali ... My i všichni naši teddy králíčci se na vaši příští návštěvu už teď opravdu moc těšíme ...