Teddy králíčci z Jirkova

- Podestýlky

Podestýlka Mikeš - hrudkující
V různých diskuzních fórech o králíčkách, ale i od jiných chovatelek  jsem zjistila, že někteří s úspěchem používají tzv. „hrudkující“ podestýlku do záchůdku. Řekla jsem si, že jí také vyzkouším. Jako první jsem koupila hrudkující podestýlku pro kočky zn. Mikeš (10 kg za 81,- Kč). Moji králíčkové ji zvědavě očuchávali a s vykonáváním potřeby do této nové podestýlky neměli problém. Lopatičkou s dírkami  jsem vyndala tvrdou hrudku a bobky, a čistá podestýlka propadla zpět do záchůdku. Jak úsporné a rychlé bylo čištění záchůdku! Byla jsem nadšena… Problém ale nastal, když jsem zjistila, že teddíci tuto podestýlku žerou! V knížce o králíčkách jsem se dočetla, že pokud králíčci tuto hrudkující podestýlku ochutnají, mohou uhynout! Jako hrudky v záchůdku se jim prý udělají i hrudky v bříšku.
Aby má panika byla dovršena, Roník nám přestal na půl dne bobkovat. Podestýlku Mikeše jsem jim okamžitě vyndala a s napětím a nervy očekávala, jak to dopadne… Jaká byla radost nás všech, když někdy k večeru udělal Roník první bobek…!

Žádné komentáře
 
Věříme, že se vám na našich stránkách o zakrslých teddy králíčcích z Jirkova líbilo, že jste tu našli inspiraci i pobavení a snad i mnohé z toho, co jste původně hledali ... My i všichni naši teddy králíčci se na vaši příští návštěvu už teď opravdu moc těšíme ...