Teddy králíčci z Jirkova

- Prevence nemocí

Očkování králíčků

Králičí mor a myxomatóza
jsou velmi běžné nemoci, v podstatě smrtelné, takže je očkování proti nim dost důležité. Nemoci přenáší hlavně hmyz, a ten se dostane občas i do bytu. Vzhledem k tomu, že v zimě hmyz není, tak se první očkování dělá na přelomu března/dubna, a  druhé přeočkování na přelomu července/srpna. Onemocnění Myxomatózou je vidět na obrázku.
Je třeba upozornit, že králíček, který jde na očkování, by měl být v dobré kondici a zdravý. Přece jen je očkování zátěž pro organismus.
Někteří veterináři očkují každou nemoc zvlášť, se 14-denním rozestupem. Někteří očkují kombinovanou vakcínou, tzn. jedinou injekcí  (někomu se to zdá výhodnější a méně stresující pro králíčka).
Imunita po očkování proti moru přetrvává zhruba 6 měsíců a proti myxomatóze  4 měsíce, potom je třeba králíčka přeočkovat. Pro první očkování je optimální stáří  10 týdnů a revakcinace se provádí za 4-6 měsíců.
Králíček je několik dní po očkování oslabený, a chvíli trvá než se vyvine imunita. Proto se velmi doporučuje ho aspoň týden držet chráněného od hmyzu a nepouštět ho ven. Plná chráněnost po vakcinaci se vyvine  u myxomatózy za 9 dní a u moru za 2-3 týdny.
Žádné komentáře
 
Věříme, že se vám na našich stránkách o zakrslých teddy králíčcích z Jirkova líbilo, že jste tu našli inspiraci i pobavení a snad i mnohé z toho, co jste původně hledali ... My i všichni naši teddy králíčci se na vaši příští návštěvu už teď opravdu moc těšíme ...