Teddy králíčci z Jirkova

- Strava

10 pravidel pro výživu:
1. Seno ovlivňuje trávicí pochody králíčka a musí mu být neustále k dispozici.
2. Kompletní suchá krmná směs obsahuje sušenou zelenou píci, obilí, různá semena a suchou zeleninu a vitamíny.
3. Denní krmná dávka by měla odpovídat 3 až 4 polévkovým lžícím krmné směsi. Množství závisí na velikosti tvého králíčka.
4. Na jídelní lístek patří rovněž čerstvá zeleň a šťavnaté dobroty, jako například pampeliška, karotka, petržel, okurka nebo jablíčko.
5. Zdravým přínosem pro králíčky jsou větvičky a čerstvé zelené výhonky listnatých a chemicky nestříkaných ovocných stromů.
6. Tyčinky na okusování a chroustání nabízej raději jen zřídka.
7. Krmit musíš pravidelně, nejlépe dvakrát denně, ráno a večer. Ráno podávej suchou krmnou směs, večer šťavnaté a zelené krmení.
8. Nikdy nekrm prošlým, špinavým, plesnivým krmením. Krmnou dávku příští ráno odstraň.
9. Každý den musí mít králíčci k dispozici čerstvou pitnou vodu.
10. Zelené krmení nesbírej na okrajích silnic, na právě pohnojených loukách či na místech znečištěných psími výkaly.

Králičí papání
Zdravá výživa je nejdůležitějším předpokladem pro zdravý a dlouhý život králíčka. Základem krmení je vždy kvalitní seno. SENO a VODU musí mít králíček vždy k dispozici.
Dále dostávájí králíčci vyvážené krmné směsi. Našim králíčkům chutná nejvíce směs od Vitakraftu a kompletní krmivo XtraVital Junior od firmy Beaphar.
Vše je možné pohodlně nakoupit přes internet v minishopu na www.kralici.cz , nebo v široké síti zooprodejen.
Stravu zpestřujeme podáváním zeleniny, např. mrkve i s natí, kedlubny s listy, brokolice, petrželky kudrnky či naklíčené vojtěšky a  ovoce, např. jablky, kouskem banánu, pomeranče atd.
Protože králíčkovi rostou zoubky celý život, musíme mu často nabízet něco k hlodání, aby se mu pravidelně obrušovaly. Nejlépe se hodí tvrdý chléb nebo větvičky ovocných stromů, např. jabloně, hrušky nebo švestky ...
Možná vás překvapí, že králíčkové pojídají některé své bobky (tzv. vánočky). Jsou pro ně životně důležitým zdrojem minerálů a vitamínů. Nikdy jim v tom nebraňte !

Roník u talíře 2008.

Roník nám ujídá z talíře...

Strava pro králíčky.

Sortiment krmiva je široký

 
Věříme, že se vám na našich stránkách o zakrslých teddy králíčcích z Jirkova líbilo, že jste tu našli inspiraci i pobavení a snad i mnohé z toho, co jste původně hledali ... My i všichni naši teddy králíčci se na vaši příští návštěvu už teď opravdu moc těšíme ...