Teddy králíčci z Jirkova

- Strava

Králičí papání
Zdravá výživa je nejdůležitějším předpokladem pro zdravý a dlouhý život králíčka. Základem krmení je vždy kvalitní seno. SENO a VODU musí mít králíček vždy k dispozici.
Dále dostávájí králíčci vyvážené krmné směsi. Našim králíčkům chutná nejvíce směs od Vitakraftu a kompletní krmivo XtraVital Junior od firmy Beaphar.
Vše je možné pohodlně nakoupit přes internet v minishopu na www.kralici.cz , nebo v široké síti zooprodejen.
Stravu zpestřujeme podáváním zeleniny, např. mrkve i s natí, kedlubny s listy, brokolice, petrželky kudrnky či naklíčené vojtěšky a  ovoce, např. jablky, kouskem banánu, pomeranče atd.
Protože králíčkovi rostou zoubky celý život, musíme mu často nabízet něco k hlodání, aby se mu pravidelně obrušovaly. Nejlépe se hodí tvrdý chléb nebo větvičky ovocných stromů, např. jabloně, hrušky nebo švestky ...
Možná vás překvapí, že králíčkové pojídají některé své bobky (tzv. vánočky). Jsou pro ně životně důležitým zdrojem minerálů a vitamínů. Nikdy jim v tom nebraňte !
Žádné komentáře
 
Věříme, že se vám na našich stránkách o zakrslých teddy králíčcích z Jirkova líbilo, že jste tu našli inspiraci i pobavení a snad i mnohé z toho, co jste původně hledali ... My i všichni naši teddy králíčci se na vaši příští návštěvu už teď opravdu moc těšíme ...